Kontakt z nami:

+48 22 612 13 20

Zawory DRAG

 

Zawory sterujące DRAG® do zastosowań w krytycznych warunkach

 

Wysokiej jakości zawory sterujące do zastosowań w krytycznych warunkach

 

Seria DRAG® 100D zaworów wykonywanych jest na specjalne zamówienie i stosowanych w ostrym reżimie technologicznym przy występujących zjawiskach hałasu, erozji i kawitacji na zasadzie wymuszonego przepływu cieczy procesowej krętymi, centryczno — promieniowymi kanałami regulatora przepływu w celu uniknięcia zakresu prędkości niszczących. Dostępna w szerokiej gamie rozmiarów od 1″ do 36″ ANSI 150 – 2 500 z przyłączami kołnierzowymi lub przygotowanymi do położenia spoiny czołowej oraz kulistego lub kątowego korpusu, wszystkie zawory tej serii są idealnie dostosowane do odpowiedniego zastosowania. Zawory są wyposażone w siłowniki tłokowe CCI. Korpusy są wykonane ze stali węglowej, chromo — molibdenu lub stali nierdzewnej klasy 410 lub 316 oraz opcjonalnie elementami aktywnymi z Inconelu lub Monelu. Temperaturowy zakres zastosowań waha się od –50°F do 1 050°F z równomiernym rozkładem procentowym, liniową lub wymaganą przez użytkownika charakterystyką przepływu oraz VI-tą klasą szczelności, dla gniazda typu miękkiego, lub IV bądź V-tą dla twardego. Zawory oddechowe typu DRAG® znakomicie nadają się do zastosowań jako tłumiki powietrzne, wkładki kątowe dla systemów wentylacji lub wbudowane tłumiki. Pasywne tłumiki powietrzne pozwalają na ciche odprowadzanie gazu procesowego lub pary do atmosfery i są dostępne w rozmiarach przyłączy wlotowych od 2″ do 24″. Wkłady kątowe to zawory sterujące skonfigurowane jako elementy wentylujące, są dostępne w rozmiarach od 4″ do 12″, ANSI 150–1 500. Wbudowane tłumiki służą do pasywnej kontroli hałasu lub kawitacji na linii powrotnej z zaworów odcinających lub standardowych zaworów sterujących. Dostępne w rozmiarach do 24″, ANSI 150 – 2 500.

Zawory typu Mini-DRAG® są specjalną wersją przeznaczoną do pobierania próbek lub do zastosowań o małym przepływie i dużym spadku ciśnienia. Zastosowano w nich tę samą technologię stosów dyskowych jak w zaworach pełno wymiarowych. Dostępne rozmiary to 1⁄4″, 3⁄8″ lub 1⁄2″ z końcówkami żeńskimi NPT lub spawalnymi gniazdami. Maksymalne ciśnienie pracy wynosi 6000 psig (420 bar) przy temperaturze 100°F (38°C). Dostępne jest również wykonanie specjalne do zastosowań w wysokich temperaturach. Wykonanie ze stali nierdzewnej klasy 316 zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie w zakresie temperatur od –65°F do 450°F (–54°C do 232°C) przy zachowaniu liniowej charakterystyki przepływu. Standardem jest szczelność w pozycji zamkniętej, zawór jest dostępny w wykonaniu ze sterowaniem ręcznym lub pneumatycznym.

Firma Control Components Inc. jest niekwestionowanym liderem w branży projektowania, rozwoju konstrukcji i wytwarzania zaworów sterujących prędkością w uciążliwych warunkach. Przodownictwo jest udokumentowane całym katalogiem pomyślnie funkcjonujących urządzeń, wiedzą zdobytą w trakcie rozwiązywania problemów użytkowników dotyczących zaworów oraz wysoko postawionymi celami jakościowymi osiąganymi przez permanentną kontrolę na każdym etapie wytwarzania i nadzór nad zaworami funkcjonującymi u użytkowników.

W czasie gdy wielu wytwórców sonduje rynek za pomocą imponujących kampanii reklamowych, CCI oferuje to czego klient potrzebuje najbardziej – osiągi.

CCI zaprojektowało, skonstruowało i opatentowało pierwszy zawór typu DRAG® w 1967 roku, w czasie gdy nie istniały jeszcze rozwiązania potrafiące sprostać uciążliwym warunkom pracy. Od tego czasu CCI, zakład wytwórczy IMI wyprodukował i sprzedał tysiące zaworów sterowania prędkością dla wielu użytkowników na całym świecie w szerokiej gamie zastosowań.

Dzisiaj zawory typu DRAG® udowodniły, że są jedynym stosownym i niezawodnym rozwiązaniem w uciążliwych warunkach. Nasze pionierskie zawory stosowane są w wielu gałęziach przemysłu między innymi wydobywczym, nuklearnym, przerobu ropy naftowej i gazu ziemnego, chemicznym i petro-chemicznym.

Jeżeli w Twoich procesach przetwórczych o znacznej uciążliwości masz doczynienia ze znacznymi kosztami utrzymania urządzeń, przede wszystkim zaś zaworów, krótką żywotnością, przeciekami wewnętrznymi, małą sterowalnością urządzeń, nadmiernymi drganiami orurowania lub hałasem; idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie niezawodnego zaworu typu DRAG® firmy CCI.

Twój najbliższy przedstawiciel handlowy firmy CCI zaoferuje Ci pomoc ekspercką w rozwiązaniu Twojego problemu.


Rys. 1: Drag Seria 100D


Rys. 2: Mini-Drag


Rys. 3


Rys. 4