Kontakt z nami:

+48 22 612 13 20

Nasza oferta

W 2001 zakłady „BTG Speciality Valves” zostały kupione przez CCI i zmieniły nazwę na „CCI Sweden”. Produkty posiadają markę „BTG Valves”.

CCI jest międzynarodową korporacją z ustaloną pozycją czołowego producenta zaworów specjalistycznych oraz armatury redukcyjno – schładzającej i urządzeń automatyki przemysłowej, w szczególności do zastosowań w przemysłach: energetycznym, papierniczym petrochemicznym i naftowym. CCI dostarcza zawory regulacyjne dla elektrowni węglowych oraz jądrowych, przemysłu gazowego i petrochemicznego. Dyrekcja firmy znajduje się w Rancho Santa Margarita w Kalifornii, natomiast oddziały sprzedaży rozmieszczone są na całym świecie. Biura projektowe i fabryki zlokalizowane są w Saffle (Szwecja), Winterthur (Szwajcaria), Osaka (Japonia), Kyunggi-Do (Korea).

Nowoczesność fabryk w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz znajomość uwarunkowań technologicznych, pozwalają CCI spełnić obecne i przyszłe wymagania we wszystkich gałęziach przemysłu w sposób najbardziej elastyczny i niezawodny.

W 1929 r., BTG doszło do wniosku, że połączenie redukcji ciśnienia i temperatury w jednym korpusie zaworu jest kluczem do uzyskania optymalnego zakresu regulacyjności. Wyjątkowość zaworów BTG polega na doskonałym połączeniu powyższych funkcji oraz zapewnieniu ich długiej żywotności.

Poza udoskonaleniem działania, połączenie redukcji ciśnienia i temperatury w jednym zaworze oznacza mniej rygorystyczne wymagania dla rurociągu wylotowego za zaworem redukcyjno – schładzającym, np. krótszy odcinek prosty rurociągu i mniejsza odległość do czujnika temperatury.

W sytuacjach, gdy wymagane jest jedynie schładzanie pary bez redukcji ciśnienia, stosuje się schładzacze pary. Schładzacze produkcji BTG są tak zaprojektowane, aby zapewnić optymalne rozpylenie wody chłodzącej w celu uzyskania jej szybkiego odparowania i maksymalnego zakresu regulacyjności.


Zastosowania


Specjalistyczne zawory projektowane przez BTG są przeznaczone do regulacji ciśnienia i temperatury pary w
najtrudniejszych warunkach technologicznych, takich jak:

  • Stacje obejściowe turbin
  • Stacje redukcyjno – schładzające pary technologicznej
  • Zawory regulacyjne

Poza zaworami redukcyjno – schładzającymi i schładzaczami pary, BTG rozwinęło produkcję zaworów do pracy w najtrudniejszych zastosowaniach, takich jak:

  • Zawory regulacyjne wody zasilającej
  • Zawory recyrkulacyjne pomp wody zasilającej
  • Zawory regulacyjne wody wtryskowej do kotła
  • Zawory do odsalania walczaka
  • Zawory obejściowe podgrzewacza wody zasilającej
  • Zawory spustowe z separatora
  • Zawory wydmuchowe i rozruchowe


Projektowanie


Konstruktorzy BTG pozostają w bliskim kontakcie z biurami zajmującymi się sprzedażą i serwisem, aby zapewnić właściwy dobór i prawidłową pracę zaworów w danym układzie technologicznym.

Rozwój produktów BTG oparty na doświadczeniach eksploatacyjnych stanowi gwarancję dla naszych klientów,iż dostarczane urządzenia, również w przyszłości będą spełniać ich wymagania technologiczne.


Produkcja


Wszystkie elementy stacji redukcyjno – schładzających produkowanych przez BTG, zarówno kute jak i odlewane, są wykonane zgodnie z najwyższymi standardami oraz przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i oprzyrządowania.

Każdy zawór jest produkowany zgodnie z określonymi standardami przemysłowymi ustanowionymi np. przez American National Standard Institute (ANSI), American Society of Testing and Materials(ASTM), American Society of Mechanical Engineers (ASME),British Standards Institute (BS), Deutsche Industrienormen (DIN), Technische Regeln fur Dampferzeugerlagen (TRD), Swedish Institute of Standards (SIS).

Zgodność z innymi standardami jest zapewniona w przypadku wymagań określonych przez klienta.


Zapewnienie jakości


W przypadku produkcji urządzeń zaawansowanych technologicznie mających spełniać szczególne wymagania klienta, podstawą zapewnienia wysokiej jakości jest szczegółowa specyfikacja. Najtrudniejsze warunki technologiczne w jakich pracują zawory produkowane przez BTG wymagają efektywnych systemów zapewnienia jakości, dlatego też wszystkie zakłady BTG pracują zgodnie z zaleceniami określonych procedur w celu spełnienia wymagań ASME, DIN oraz ISO. Proces produkcji jest certyfikowany zgodnie z TRD 201, TRB 200/AD-M HP 0, EN 729-2, UDT, NASTHOL.

Certyfikat Jakości: CCI Valve Technology Posiada certyfikat ISO 9001


Poniżej kluczowe placówki firmy CCI na świecie: